HAUS blokeliai – nuostabus sprendimas įrengiant pamatus!

Efektyvus būdas įrengti jūsų namo pamatus – HAUS blokeliai idealiai tinkantys klojant juostinius pamatus ar formuojant polinių pamatų vainiką. Tikrai sutaupysite, nes nereikės nuomotis keltuvo, gaminti klojinius, o gausite kokybiškus pamatus, be vertikalių ir horizontalių siūlių.

Pamatų iš HAUS blokelių įrengimo metodika klojant juostinius pamatus. Pagal namo kontūrą iškasamas griovys-tranšėja. Į ją dedami blokeliai kurie taps pamato klojiniu. Tranšėjos gylis Lietuvoje paprastai siekia 1 m 20 cm (penkios HAUS blokelių eilės), tačiau tai tik orientaciniai skaičiai, kiekviename projekte gylis turi būti apskaičiuojamas individualiai. Jis priklausys nuo namo konstrukcijų, žemių kokybės. Paklojus keletą blokelių eilių į vidų pilamas betonas. Kiek eilių reikės pakloti kad betonas gerai pasiskirstytų ir sustingtų, priklauso nuo betono slankumo. Tarkime pasirinkus S3 slankumo klasės betoną reikėtų kloti ne daugiau trijų blokelių eilių. Kitas svarbus faktorius – betono stiprio klasė. Mažaaukštėje statyboje rekomenduojama C16/20 klasė. Betonas yra paruošiamas statybvietėje. Betonas neįtikėtinai gerai sulimpa su blokelio vidinėmis sienomis, ir taip gaunamas ištisinis, besiūlis pamatas.

Aprašytas pamatų įrengimo metodas yra sėkmingesnis nei tiesiog atskirų betoninių blokelių mūrijamas, nes nesusidaro horizontalios ir vertikalios siūlės. Taip pat nereikia specialiai iš medžio gaminti ar nuomoti klojinių, kuriuos po to reikės išmesti. Atvirkščiai, HAUS blokeliai – klojiniai pasiliks pamato konstrukcijoje ir perims dalį apkrovų. To pasekoje statybvietėje nereikės jaudintis dėl klojinių saugumo, nereikės nuomotis krano, norint pakelti klojinį. HAUS blokelius lengvai nešite ir montuosite rankomis. Neprireiks ir specialių pjaustymo įrankių, užteks tik plaktuko norint nuskelti blokelį iki reikiamo ilgio. Taigi pasirinkę HAUS blokelius klojiniams sutaupysite ir laiko ir pinigų.

Nederėtų pamiršti, kad nors pats HAUS blokelis yra atsparus drėgmei, pamatams vis tiek reikės numatyti hidroizoliacinį sluoksnį. Tai būtina visų tipų pamatams. Jeigu nuspręsite statyti namą kuris neturės rūsio HAUS blokelius taip pat galite panauti – gręžtinius pamatus sutvirtinti rostverko žiedu.

HAUS blokelių pamatų sistema leidžia stiprinti pamatus armatūra. Armatūra gali būti tiek vertikali, tiek horizontali. Vertikalią armatūrą lengvai sudėsite dėl blokeliuose esančių vertikalių ertmių, horizontalios armatūros įrengimą palengvina blokelio viduje suformuotos pažeminto aukščio pertvaros. Pamatus galima pastiprinti ir naudojant aukštesnę betono klasę, arba keičiant armatūros plieno stiprumo rodiklius. Tuomet galėsite statyti ir sudėtingesnių konstrukcijų ir formų statinius, netgi monolitines sienas. Ypač populiaru tapo HAUS blokelių pamatus taikyti tvorų, atraminių sienelių statyboje. Haus blokelius patogu naudoti gręžtiniams pamatams taip pat pamatų blokai naudojami rūsio įrengimui.

Call Now Button