Mūras iš Haus blokelių

HAUS mūro blokeliai yra ne tik kokybiškas, bet ir mūrijimo darbus lengvinantis ir optimizuojantis produktas. HAUS blokelyje pritaikyta daug inovacijų lengvinančių mūrininko darbą. Blokelių apačioje yra padarytos tam tikros skylės, specialiai pirštams, leidžiančios jį patogiai kilnoti. Jei norėsite pakoreguoti blokelio matmenis – jums neprireiks specialių aparatų – blokelį nuskelsite plaktuku. Jis lengvai lūžta ties specialiai suformuotomis siūlėmis. Be to HAUS blokelių matmenys yra itin tikslūs, su mažiausia įmanoma paklaida.

Naujovė pritaikyta HAUS mūro blokelyje – uždaras, be skylių, dugnas. Dedant blokelių eilę, blokelis klojamas dugnu į viršų. Ant dugno dedamas jungiamasis mišinys – taigi jis neturi galimybės subėgti į skyles. Savo ruožtu, kita eilė dedama dugnu į viršų, skylėmis į apačią. Taigi tokia siena yra lygiai tokia pat tuščiavidurė. Tai svarbu nes sienoje esantis oras tarnauja kaip šilumos izoliatorius. HAUS blokelių mūrijimui vartojami jau gatavi mišiniai, arba sumaišomas smėlio-cemento mišinys (santykiu 1 prie 5). Kampiniame blokelyje yra specialiai suformuota kiaurai einanti ertmė, per kurią, esant poreikiui galima pravesti armatūrą ar inžinerines komunikacijas.

HAUS blokeliai taip pat labai patogūs norint įrengti „vainiką“. Išmūrijus viršutinę sienos eilę, į blokelių skyles pilamas betonas, dedami armatūros strypai. Taip gauname tvirtą žiedą ant kurio galima dėti bet kokią surenkamą perdangą ar atremti stogą.

Beje, iš tikrųjų, HAUS blokelius armuoti net nebūtina – nebent siekiate išskirtinio tvirtumo. Kaip pasakoja K. Valiukevičius, blokeliuose esančios skylės dalinai užpilamas skiediniu, o šonuose įrengtos „spynos“ padeda blokeliams tvirčiau vienam prie kito prikibti. Sienos konstrukcija gaunama ypač tvirta – vienas metras HAUS blokelių sienos atlaiko iki 160 tonų apkrovos.

HAUS blokeliai yra pasižymi ilgu eksploatacijos periodu. Jie atsparūs klimato kaitai, metų laikų pokyčiams. Savo gerųjų savybių jie nepraranda net netinkuoti, nedažyti. Statybos metu galima laikyti nepridengtus, atvirame ore. Tinkas ypač standžiai prisitvirtina prie HAUS blokelio dėl ypatingo, glotnaus ir kartu šiurkštaus paviršiaus, tinkas.

Call Now Button